"To be, or not to be, that is ..." revision 😜


Click here for the English version

Zgodnie z obietnicą zaczynają się powtórki "to be" we wszystkich formach: twierdzenie, przeczenie, pytanie. Powtórka w mojej inspirowanej metodą Montessori sali nie jest lekcją, na której wszyscy robimy to samo w tym samym czasie. Dlatego potrzebuję kilku różnych pomocy naukowych dla moich dzieciaków na raz. Dziś pokażę Wam jedną z nich, śmiesznie prostą do zrobienia 😄

Wszystko co będzie Wam potrzebne to jedna kartka i kostki. Tym razem, potrzebujemy trzech rodzajów kostek: 1-10, 1-20, kolory. (Poniżej widać kostkę 1-12 zamiast 1-20, ale plansza rozrosła się od momentu zrobienia zdjęcia 😜)


Jest to plansza do powtórki tworzenia zdań. Uczeń rzuca kostkami. Każda kostka wskazuje jedną rzecz: pronoun, sentence type, adjective/country. Przykładowo:

1 + 12 + red = I'm not from France

9 + 3 + orange = Are they friendly?

Uczniowie sami muszą dobrać odpowiednią formę "to be". Mogą zapisywać zdania w zeszycie lub wypowiadać je na głos. Przy zapisywaniu w zeszycie mam większą możliwość kontroli błędu przy większej grupie uczniów. Metoda z wypowiadaniem zdań na głos idealnie sprawdzi się w lekcjach indywidualnych lub w bardzo małych grupach.

Jeśli uczniowie chcą, lub ja akurat sobie tego zażyczę, przy zapisanym zdaniu pojawia się również jego tłumaczenie lub, w miarę możliwości, prosta ilustracja przedstawiająca sens zdania (nie zawsze jest to możliwe).

Na ogól proszę uczniów o stworzenie 10 zdań. Czasami daję im limit czasu: "rób zdania przez 15 minut".

Atrakcyjność planszy dla uczniów tkwi w różnych kształtach i kolorach kostek. Dzięki nim, również, kojarzy się im ona z grą (wcześniej o kostkach było tutaj) 😊 Atrakcyjność dla nauczyciela tkwi w tym, że na planszy można wykorzystać słownictwo z danego rozdziału i w ten sposób zrobić powtórkę i z "be" i ze słownictwa.

Pomoc prosta i szybka do wykonania 😉 Moja jest dostosowana do unit'u 2 z Brainy.


DOWNLOAD to be revision board

MIłego tworzenia,

Ewa :)

#polish

231 views