top of page

Dialogue writing and my new online obsession 😍


Jakiś czas temu brałam udział w webinarze na temat animacji. Prowadząca, niestety nie pamiętam jej imienia, powiedziała, że powinna zaczynać swoje projekty od tworzenia storyboard na storyboardthat. Nie miałam pojęcia o co jej chodzi, więc odpaliłam Google .... i tak zakochałam się w storyboard that.com


Storyboardthat to strona, która pozwala tworzyć storyboard'y i komiksy. Jest pełna fajnych grafik i pozwala ładować własne. Jest mega prosta w obsłudze, ogarnięcie jej zajęło mi jakieś 10 minut, a moim uczniom jeszcze mniej. Chciałam Wam pokazać chociaż kilka opcji jakie możecie wykorzystać, więc zrobiłam nagranie z ekranu. Zobaczcie jakie to genialne:


Jak tylko zobaczyłam jakie to fajne i proste w obsłudze wiedziałam, że muszę to użyć z dziaciakami!! 😃 W wielu podręcznikach, w każdym praktycznie rozdziale, są jakieś nowe funkcje językowe w postaci dialogów. Kiedy proszę uczniów, żeby sami napisali podobny dialog jakoś się do tego nie rwą. Kiedy poprosiłam żeby stworzyli komiks, nie mogli przestać!! 💚💚💚 Pokaże Wam moje dwa ulubione.

Ten, zrobiony przez Antosię, podoba mi się ze względu na wszystkie dopracowane detale:


Ten, zrobiony przez Oresta, sprawił, że parsknęłam śmiechem 😂


Ale jest więcej bajerów! Moża sobie stworzyć teacher account (płatne) i dodawać uczniów do klas. Dla dzieciaków młodszych niż 13 lat można szybko stworzyć konto bez podawania adresów e-mailowych rodziców i bez żadnych danych osobowych (RODO welcome to)

Mam dostęp do kont wszystkich moich uczniów. Mogę sprawdzać ich prace, jak dużo już zrobili, czy poprawili to o co prosiłam. Mogę pobrać ich pracę w różnych formatach i zrobić na nich notatki. Mogę nawet edytować ich pracę.

Uwielbiam tę stronę. W przyszłym roku szkolnym chcę pozbyć się podręczników z lekcji. Dzięki tej stronie i komiksom robionym przez dzieci będę mieć materiały do pracy a następny rok. Aby uczniowie przyszłorocznej klasy 4 wiedzieli o co chodzi w dialogach dodaliśmy do nich tłumaczenia zwrotów, tak jak widać poniżej. Czcionka jest specjalnie blada, aby nie zaburzała oryginalnego wyglądu komiksu"


Cała nasza zabawa nie skończy się na tym. Na wydrukowanych i zalaminowanych komiksach nagramy dżwięk! 😍 Zrobimy to za pomocą mojego ulubionego odkrycia sprzed dwóch lat:Penpal by Mantra Lingua. Dla niewtajemniczonych: Penpal to urządzenie służące do nagrywania i odtwarzania dźwięku. Wygląda jak bardzo grupy długopis. Nagrywa się nim na specjalnych małych naklejkach, które można nakleić na dosłownie wszystko. Dotykamy naklejki Penpal'em, mówimy do niego jak do mikrofonu. Kiedy następnym razem dotkniemy naklejki, Penpal odtworzy to co na niej nagraliśmy. GENIALNE!!! Dzieciaki same nagrają swoje dialogi 😊

Tak wygląda nasz gotowy materiał: śliczniutka, składana, gadająca książeczka, w 100% wykonana przez ucznia:


Miłego tworzenia,

Ewa :)

402 views0 comments
bottom of page