Money money money! Must be funny... (I know I'm being cheesy 😜)


Click here for the English version

Coś mam wrażenie, że już mam obsówę w czasie jeśli chodzi o przerabianie materiału na lekcjach, ale jakoś mnie to wybitnie nie martwi. Nie martwi dlatego, że widzę, że 4C na prawdę rozumie wszystko co przerabiamy w takim tempie w jakim to robimy 😊

Tak więc, jutro będziemy mieli lekcję o pieniądzach i pytaniu o cenę produktów w sklepie. Dlatego przygotowałam dziś z tego prezentację, którą użyję na lekcji. Prezentacja składa się po części z przedstawienia wyglądu banknotów i monet i struktur, a po części z ćwiczeń. Jeśli będziecie chcieli użyć ją na swojej lekcji, to tłumaczę, że moment w którym widzimy produkty z cenami to moment, w którym będę pytać uczniów "How much is the ... " lub oni będą pytać siebie na wzajem. Natomiast dialog na końcu to ćwiczenie, w którym mają zastąpić czerwone słowa innymi i napisać w parach swój własny dialog.

Z racji tego, że nie mogę załadować tu prezentacji zrobionej na Mac'u, po raz kolejny wrzucam ją jako film i w odpowiednich miejscach trzeba włączać pauzę 🙂


Jestem w pełni świadoma, że moja mała "animacja" nie jest może powalająca, ale jestem z niej wyjątkowo dumna 😝

Niestety nie mam w domu banknotów, zwłaszcza tych nowych, ale mam za to mone

ty. Dlatego w czasie prezentacji uczniowie będę mieli szansę zobaczyć też prawdziwe monety, nie tylko ich obrazki.

Po obejrzeniu prezentacji uczniowie będą mieli za zadanie "stworzyć" swój sklep. Będzie to plakat z produktami i cenami. Tych dialogów użyją to stworzenia dialogu z końca prezentacji.

Myślę, że najbardziej atrakcyjną częścią lekcji dla nich będzie tworzenie własnych funciaków 😄 Przygotowałam dla każdego handout z pieniędzmi. Wystarczy wydrukować i rozdać dzieciakom. Wycinają kasę i jeśli chcą sklejają razem dwie połowy tak, żeby otrzymać banknot dwustronny.

DOWNLOAD The money handout

Na internecie znalazłam też fajne karty z monetami: