top of page

Irregular crafts ✂️


Piąta klasa jest wciąż na etapie Past Simple. Ostatnio dowiedzieli się o istnieniu czasowników nieregularnych i oczywiście niezmiernie ucieszyła ich wiadomość o uczeniu się ich na pamięć 😅 Postanowiłam zlitować się nad biedakami i im trochę pomóc w tej podróży.

Nie rzucamy się z motyką na słońce, zaczęliśmy od 12 czasowników. Całą tabelkę dostaną w przyszłym tygodniu i będziemy się uczyć jak z niej korzystać. Na chwilę obecną bawimy się nożyczkami i każdy tworzy dla siebie pomoce do nauki w domu i do pracy w czasie lekcji.

Powstały bardzo proste fiszki


Powstały małe karteczki do dopasowywania


Powstał Kaboom!!


Powstał, jak sami to nazwali, mini-lapbook


W "lapbooku" musicie najpierw skleić polskie wyrazy z teraźniejszą formą czasownika, a potem sklejoną część zagiąć jak okładkę na formie przeszłej. Całość wklejamy do zeszytu, smarując klejem tył formy przeszłej. Za uzupełnioną tabelką jest jeszcze jedna, zupełnie pusta. Dzieciaki będą wpisywać do niej kolejne czasowniki pojawiające się w zadaniach na lekcjach.

Dzielę się tym z Wami bo może ktoś chce na szybko mieć coś co wprowadzi dzieciaki w temat czasowników nieregularnych. Myślę, że w najbliższym czasie zrobię jeszcze kilka pomocy do tego ukochanego przez uczniów tematu 😅

Miłego tworzenia,

Ewa :)

408 views0 comments
bottom of page