top of page

Velcro fun with "have got" short answer practice cards 😄


Long time no see ... again ... Ale dziś tu jestem i nawet coś dla Was mam 😊

Jestem wciąż na etapie rozdziału 4 w Brainy. Robiliśmy duży projekt związany z rodziną, więc się nam wszystko rozciąga w czasie. Na szczęście nie jestem osobą, której desperacko zależy na "przerobieniu" podręcznika. Grunt żeby była zabawa i żeby umieli!!

Jako, że jesteśmy gdzie jesteśmy w podręczniku musiało powstać coś do pomocy z "have got". Największa rzecz to karty do krótkich odpowiedzi (zrobiłam je na tej samej zasadzie co karty z "be", które znajdziecie tutaj). Wyglądają one tak:


Z tyłu każdej karty jest kontrola błędu, tak więc uczeń może pracować z kartami sam i sam sprawdzać swoje odpowiedzi. Katy "do rzep" i karty z odpowiedzią drukuje i laminuje osobno, wycinam i sklejam razem taśmą dwustronną. Dużo roboty, ale karty są trwałe.

Karty te sprawdziły się jak marzenie przy pracy nad "to be". Następny w kolejce jest zestaw łączący "to be", "have got" i "can".

Poza tymi kartami, jestem w trakcie robienie i powinnam skończyć w tym tygodniu karty na klamerki łączące ze sobą "to be" i "have got". Jak tylko skończę to pewnie je tu wrzucę 😄

Miłego tworzenia,

Ewa :)

370 views0 comments
bottom of page