This is how it should be done! My experience of the eduKids and Teens conference 🤓


Pobudka o 4:00 w nocy (bo to nie jest rano według moich standardów i emocji, które odczuwam w momencie owej pobudki 😜). Autobus do Gdańska o 5:10. Pociąg do Warszawy o 5:50. Lekki jogging na Politechnikę Warszawską: dystans do przebycia według Google Maps to 18min, faktyczny czas na owy dystans to 13 minut. Na miejscu 8:59. Czas rozpoczęcia konferencji 9:00 😅 Czy było warto? TAK!!


Wczoraj miałam okazję wziąć udział w konferencjo eduKids and Teen 2 organizowanej przez eduNation. W przeciągu ostatnich dwóch lat, ze względu na niekończącą się chęć rozwoju zawodowego, wzięłam udział w wieeeeeelu konferencjach w Polsce i jeden w Anglii. Żadna z polskich konferencji nie dorastała poziomem tej angielskiej. Nie chodzi mi tu o zawartość merytoryczną tych konferencji, a o ich organizację.

Dziewczyny z eduNation są na prawdę mistrzami w tym co robią. Wszystkie sesje rozpoczęły się i zakończyły na czas. Nie było w nich (lub były bardzo dobrze ukryte) żadnych problemów technicznych. Miejsce, w którym zorganizowana była konferencja było bardzo dobrze dobrane do tego rodzaju wydarzenia: czyste, przestrzenne, duże i dobrze wyposażone sale wykładowe, czyste toalety na każdym piętrze.

To wszystko wydaje się być oczywiste, ale moje dotychczasowe doświadczenie polskich konferencji było bardzo odmienne. Wykładowcy spóźniający się na wykłady, brak miejsca na uczestników, brak zamka w toalecie!!!! 😱 Moją największą bolączką na wszystkich dotychczasowych konferencjach było jedzenie: za mało, brak opcji wegetariańskiej, brak organizacji. Na eduKids'ach w końcu doczekałam się kuponu na lunch, który zagwarantował mi posiłek.


Wykłady i warsztaty, w których wzięłam udział były dobrze zorganizowane i przemyślane. Tak na prawdę to chciałabym wziąć udział we wszystkich, ale nie mogę być w czterech miejscach na raz, prawda? A jednak mogę! EduNation transmitowało całą konferencję online, a uczestnicy otrzymali dostęp do nagrań z każdej sesji. Konferencja będzie dla mnie trwać jeszcze kilka dni 😁

Zdarzyło mi się już mówić w mojej szkole o tym, że konferencje organizowane dla językowców wcale nie są tylko dla językowców. Słuchając wykładów myślałam "o! to powiem (wstaw imię)", "uuu, a to powinien wiedzieć nauczyciel (wstaw przedmiot)". Dlatego gorąco polecam wykupienie dostępu do retransmisji całej konferencji, nie tylko anglistom i innym językowcom, ale każdemu nauczycielowi, który chce stawać się lepszy w swojej pracy. Link do strony konferencji znajdziecie tutaj .

Nie będę nawet zaczynać opisywać rzeczy, których dowiedziałam się na warsztatach i wykładach bo ten post miały kilka kilometrów 😅 Po co go napisałam? Po to żeby pogratulować eduNation organizacji najlepszej konferencji w Polsce, na jakiej miałam okazję być oraz aby zachęcić Was do obejrzenia retransmisji i wzięcia udziału w eduKids and Teens 3 za rok, 16 marca 2019 😊

(Nie, eduNation nie sponsoruje tego postu 😂😂😂😂).

Miłego konferencjowania 😜

Ewa :)

#polish #conference #konferencja #eduNation

74 views